650 položek celkem

Cena

1808
11808

Značky

Barva

Hloubka

Materiál

Použití

Položek k zobrazení: 650
48 H SPOJKA BILA
303 Kč
3873
48 H SPOJKA BILA
303 Kč
3170
Nahoru
Další produkty

Venkovní parapety jsou vyrobené ze slitiny hliníku, která je velmi odolná a barevně stálá. K dispozici jsou v několika barevných variantách. Hliníkové parapety je možné montovat jak před omítkou, tak i po realizaci omítky nebo zateplení. Po mnoho desítek let tak budou plnit svoji hlavní funkci. 

Hliníkové parapety venkovní se dají pořídit v provedení prášková vypalovaná barva (barevné odstíny dle stupnice RAL, kdy nejčastější jsou bílá, hnědá a šedočerný antracit), anebo pak eloxované, kde kraluje tmavě nebo světle bronzová a stříbrná.

Hliníkové parapety jsou známé svou vysokou mechanickou odolností a dlouhou životností. Díky použití optimální slitiny jako AlMgSi5 jsou schopny odolat nárokům každodenního použití a drsných povětrnostních podmínek. 

Tažené hliníkové parapety s nosem 25 mm

 • Ideální volbou pro rodinné domy jsou venkovní parapety vyrobené ze slitiny hliníku metodou vysokotlaké extruze, která zaručuje jejich vysokou kvalitu, tuhost a odolnost. Díky síle 1,4 až 2,7 mm jsou tyto parapety extrémně odolné a zároveň lehké. 

Ohýbaný hliníkový parapet 1,2 mm s nosem 25 mm

 • Ohýbaný hliníkový parapet o síle 1,2 mm představuje ekonomicky výhodnou alternativu k taženým hliníkovým parapetům. Tento typ parapetu je vyroben z hliníkového plechu o síle 1,2 mm. Ohýbaný hliníkový parapet je schopen nahradit tažené varianty nejen z estetického hlediska, ale také z hlediska mechanických vlastností. 

Ohýbaný hliníkový parapet 0,8 mm s nosem 25 mm

 • Alu ohýbané parapety o síle 0,8 mm se vyznačují snadnou údržbou a stálobarevností, což zajišťuje jejich dlouhou životnost. Hliníkové ohýbané parapety o síle 0,8 mm představují základní variantu venkovních parapetů, které si však stále zaručují dlouhou životnost a jsou tak alternativou k ohýbaným parapetům 1,2 mm, nebo taženým hliníkovým parapetům.

 

Venkovní hliníkové parapety nabízíme v 6 velmi atraktivních barevných variantách, které držíme skladem. Umíme však dodat i tažené parapety lakované do Vámi zvolené barvy dle vzorníku RAL. Univerzální design Al parapetů a jejich vlastnosti je činí skvělou volbou pro široké spektrum domů.

Jednou z hlavních výhod hliníkových parapetů je jejich snadná údržba. Stačí je jednoduše otřít vlhkým hadříkem a jsou opět jako nové. Navíc odolávají poškrábání a udržují svou stálobarevnost i po letech používání.

 

Tabulka síly materiálu tažených parapetů

Hloubka vyložení parapetu  (mm) Síla materiálu (mm)
50  1,7
70  1,5
90  1,6
110  1,4
130  1,4
150  1,5
160 1,8
180 1,8
195 1,9
210 1,6
225 1,6
240 1,9
260 2,2
280 1,9
300 2,2
320 2,2
340 2,6
360 2,5
380 2,5
400 2,7

 

 

Venkovní parapety se připevňují většinou jen šrouby k okennímu rámu nebo podkladovému profilu a podlepují montážní pěnou, která zároveň tepelně izoluje. Vzhled parapetu nebudou šrouby kazit, pokud se se přikryjí čepičkami ve stejné barvě jako parapet. Pro větší parapety a extrémní větrné podmínky lze použít k montáži i držáky parapetu. Konce parapetů se zakrývají hliníkovou koncovkou, kterou zvolte podle toho, jestli montujete před omítkou nebo po omítce, případně plastovou, která je univerzální.

Pro dlouhé venkovní parapety využijete spojek do roviny, pokud je Váš parapet spojený ve vnějším rohu, použijte spojku pro vnější roh, parapety spojené vnitřním rohem spojíte spojkou pro vnitřní roh. Délku venkovního parapetu Vám nařežeme na míru, minimální délka parapetu je 100 mm a maximální 6000 mm. Parapety na míru neřežeme na počkání, ale během 1 - 2 pracovních dní.

 

Zaměření venkovních parapetů

Hloubka parapetu: 

zamereni

Hloubku venkovního parapetu určíte tak, že si nejdříve změříte hloubku špalety (= hloubku podezdívky): Pokud však bude parapet zapuštěn pod okno o něco hlouběji, než je vlastní špaleta, změřte tento rozměr. Hloubku měřte raději na více místech a berte tu největší naměřenou. K získané míře pak přičtete 30 až 40 milimetrů a získáte doporučenou hloubku parapetu. Tažené linkové parapety se vyrábějí jen v určitých hloubkách a nedají se zužovat, takže objednávejte vždy nejbližší větší hloubku než je ta doporučená. Menší přesah než zmíněných 30 až 40 mm nedoporučujeme kvůli odkapávání vody na fasádu.


Délka parapetu: 

delka

U venkovních parapetů mohou nastat dva případy. Buď již máte venku hotové začištěné omítky a parapet i koncovka končí u čisté omítky. V tomto případě se používají hliníkové koncovky pro montáž po omítce: Pokud nemáte ještě hotové špalety (tzn. nemáte zvenku hotové omítky), můžete parapet i s koncovkou zapustit do omítky. V takovém případě se používají hliníkové koncovky pro montáž před omítkou: Pokud jsou tedy omítky již hotové (ostění je již omítnuté a parapet se tedy nebude zapouštět), změřte rozměr mezi špaletami, viz. obrázek níže. Od získaného rozměru odečíst 4 až 6 mm (síla obou koncovek + prostor pro dilataci parapetu). Pokud omítky hotové nejsou (ostění ještě omítnuté není a parapet se tedy bude zapouštět), je postup měření stejný. Změřte rozměr mezi špaletami a od získaného čísla odečtěte 4 až 6mm (síla obou koncovek + prostor pro dilataci parapetu).

Příklad:
Naměříte 1500mm. Pak 1500 - 6mm = potřebná délka 1494mm. 

PDF návod jak správně zaměřit okenní parapety naleznete zde. 

Návod na montáž venkovních parapetů

 • Z boků a ze zadního nosu (ohybu) parapetu jemně odlepíme ochrannou folii (folii nikdy během montáže nestrháváme celou).
 • Nasadíme boční krytky na obě strany parapetu.
 • Připravený parapet nejdříve zkušebně osadíme nanečisto a případné mezery mezi parapetem a oknem před montáží vypodložíme tak, aby po jeho délce vznikla
 • vodorovná rovina a po jeho hloubce vznikl mírný spád od okna (při exteriérovém parapetu doporučujeme spád min.5 °).
 • Podklad parapetu musí být suchý a zbavený všech nečistot.
 • Parapet osadíme a dbáme na to, aby zadní nos parapetu byl zasazený v drážce podkladního profilu.
 • Případné nerovnosti vyrovnáme klínky.
 • Sklon parapetu musí být min.5 °. Nikdy ne směrem k oknu!
 • Zkontrolujeme usazení po obou stranách parapetu.
 • Osazený a vyrovnaný parapet podpěníme nízkoexpanzní pěnou. Případné nerovnosti opět vyrovnáme.
 • Odlepenou folii připevníme zpět, abychom zabránili poškození parapetu.
 • Vzniklé spáry zapravíme vhodným netrálním silikonem.
 • Osazený a podpěněný parapet zajistíme proti pohybu alespoň na 4 hodiny, nebo do doby, než zcela vytvrdne PU pěna.
 • Nejdéle do 2 měsíců od instalace odstraníme ochrannou folii.
 • Doporučená výška prostoru na montáž venkovních parapetů od podezdívky (podkladního betonu) po horní drážku na parapet u eurookna (nebo od podezdívky po horní hranu podkladního profilu plastového okna) je 25 - 30mm.

 

Více než 260 let v oboru
Více než 260 let v oboru
Expresní odeslání
Expresní odeslání
24/7 technická podpora
24/7 technická podpora
Profesionální servis
Profesionální servis
x

Vnitřní parapety

PVC Krytky

Tyto koncovky jsou univerzální, můžete je použít jak před aplikací omítky, tak v případě hotových omítek. Jsou tvarem a principem podobné hliníkovým koncovkám před omítkou.


Venkovní parapety

PVC Krytky

Tyto koncovky jsou univerzální, můžete je použít jak před aplikací omítky, tak v případě hotových omítek. Jsou tvarem a principem podobné hliníkovým koncovkám před omítkou.

Hliníkové krytky před omítkou

Tyto koncovky zvolte v případě, že na domě omítku ještě nemáte hotovou. Omítka pak částečně koncovky přikryje, budou v ní zapuštěné. Tyto koncovky je však možné použít i v případě, že jsou omítky již hotové.

Hliníkové krytky po omítce

Tyto koncovky volte v případě, že kolem oken máte omítku již hotovou. Koncovka pak k čisté omítce přiléhá a případné nerovnosti se zatmelí. Tyto koncovky není vhodné použít, pokud nejsou omítky hotové.