Větrací technika a požární odvětrání budov

Inteligentní větrání pro zlepšení vnitřního klimatu budov a snížení nákladů na energii. Správné větrání potřebuje kvalitní větrací techniku. S jejím výběrem Vám poradí naši vyškolení technici.  
 
Více informací naleznete na stránkách vetraciatechnika.sk
 
aero 1
 
 

Systém AEROMAT VT


Perfektní větrání fasády: flexibilně kombinovatelné typy větracích přístrojů, při stejném vzhledu. Jednoduché plánování, snadná instalace.

Technicky náročné projekty vyžadují výkonný větrací systém, který se nechá s vysokou flexibilitou vkusně začlenit do každého objektu. Fasádní větrací přístroj AEROMAT VT spojuje decentrální větrání místností s vysokým přídavným užitkem. Díky možnosti libovolného kombinování jednotlivých typů přístrojů se perfektně přizpůsobí příslušným požadavkům. Jednotná platforma schránky s konstrukční výškou pouze 100 mm umožňuje individuální konfiguraci s pěti typy přístrojů a rozsáhlými možnostmi montáže a vybavení. Snadné a rychlé je také zpracování, montáž a instalace. Nový EPP kanál se flexibilně přizpůsobí stavebním podmínkám a díky svému flexibilnímu materiálu se snadno a rychle zpracovává.

 
 
 
Video:  Systém AEROMAT VT
 
 

Kompaktní fasádní větrací přístroj se zpětným získáváním tepla, optimálním průtokem vzduchu a vysokým akustickým útlumem.

Fasádní větrací přístroj AEROMAT VT WRG a AEROMAT VT WRG plus není jen zárukou vysokého průtoku vzduchu a nízkého vlastního hluku, ale obecně také širokého spektra možností komfortu a řešení. Efektivní zpětné získávání tepla, inteligentní filtrační technika a integrovatelná automatická regulace kvality a vlhkosti vzduchu z něj dělají důležitý prvek pro zdravé klima místnosti. Pro ještě vyšší míru komfortu místnosti se větrací přístroj ve variantě „smart“ může ovládat také aplikací SIEGENIA Comfort.

Motoricky provozovaný větrací přístroj pro přivětrávání a odvětrávání.

Při realizaci nejrůznějších scénářů větrání jsou přivětrávací a odvětrávací přístroje systému AEROMAT VT zásadní. AEROMAT VT A a AEROMAT VT Z jsou vybaveny vysloveně tichým radiálním ventilátorem a nabízejí vysoký průtok vzduchu a efektivní akustický útlum. Díky tomu se vám ve spojení se zvukově izolovanými okny i v časech vysokého zatížení hlukem dostane spolu se zdravým čerstvým vzduchem zaručeně také klidu.

 

Ještě větší komfort ovládání pomocí aplikace.


Ve variantě „smart“ jsou typy přístrojů AEROMAT VT WRG, WRG plus, A a Z vybaveny ovládáním pomocí sítě WLAN. Větrací přístroj se tak nechá pohodlně a jednoduše ovládat chytrým telefonem nebo tabletem aplikací SIEGENIA Comfort.

 • Ovládání chytrým telefonem nebo tabletem aplikací SIEGENIA Comfort (od iOS 8.0 a Android 5.0)
 • Plynulé ovládání výkonu ventilátoru a až 5 časovačů
 • Zobrazení teploty místnosti a relativní vlhkosti vzduchu
 • Zobrazení výměny filtru
 • Aktivace/deaktivace automatického režimu
 • Možnost přímého ovládání přístrojů umožňujících příjem WLAN nebo zapojení do domácí sítě
 • Bezpečné šifrování SSL a intuitivní uvedení do provozu
 • Jednoduchý vzhled, jasné výhody: montáž s použitím EPP kanálů.

Systém AEROMAT VT byl vyvinut proto, aby se optimálně začlenil do architektury. Nepřesvědčuje pouze velkým množstvím možností montáže kolem okna. Vhodné EPP kanály navíc zajišťují flexibilní přizpůsobení vlastnostem stavby a nerušený pohled zvenku. Kromě toho lze dále optimalizovat ochranu proti hluku.

 

Nejlepší řešení filtru proti oxidům dusíku, jemnému prachu a pylu.


S filtrem NOx nabídnete řešení nejen proti pylu a jemnému prachu, ale také proti oxidům dusíku. Zejména ve velkoměstech tak lze dosáhnout výrazně lepší kvality čerstvého vzduchu. Filtr NOx vytáhne ze vzduchu i ty nejjemnější škodliviny a dráždivé látky a byl vyvinut speciálně pro oxidy dusíku, které vznikají především ze spalovacích motorů a topných zařízení. Zejména oxid dusičitý (NO2) je ve vysoké míře obsažen ve výfukových plynech motorových vozidel a může být vážným problémem například pro astmatiky.

 • Ochrana proti oxidům dusíku, zejména NO2 obsaženému ve výfukových plynech automobilů
 • Ochrana proti pylu, užitečné pro alergiky
 • Ochrana proti jemnému prachu (třída filtru ISO ePM10 50%)
 • Lze také bez problémů dodatečně namontovat nebo vyměnit
 • Připomenutí údržby prostřednictvím zobrazení výměny filtru
 
Pro Českou Republiku
 
Ing. David Karfík
E:   
d.karfik@meesenburg.cz
M: +420 774 405 133
 
 
Pro Slovenskou republiku

Mgr. Norbert Hlaváč
M: +421 915 397 206
x

Vnitřní parapety

PVC Krytky

Tyto koncovky jsou univerzální, můžete je použít jak před aplikací omítky, tak v případě hotových omítek. Jsou tvarem a principem podobné hliníkovým koncovkám před omítkou.


Venkovní parapety

PVC Krytky

Tyto koncovky jsou univerzální, můžete je použít jak před aplikací omítky, tak v případě hotových omítek. Jsou tvarem a principem podobné hliníkovým koncovkám před omítkou.

Hliníkové krytky před omítkou

Tyto koncovky zvolte v případě, že na domě omítku ještě nemáte hotovou. Omítka pak částečně koncovky přikryje, budou v ní zapuštěné. Tyto koncovky je však možné použít i v případě, že jsou omítky již hotové.

Hliníkové krytky po omítce

Tyto koncovky volte v případě, že kolem oken máte omítku již hotovou. Koncovka pak k čisté omítce přiléhá a případné nerovnosti se zatmelí. Tyto koncovky není vhodné použít, pokud nejsou omítky hotové.