Balkonový set FVE

Kód: 32133
Novinka Skvělá cena Doprava ZDARMA
Značka: Stroxx Energy
16 909 Kč 13 974 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
3.10.2023
Možnosti doručení

Kompletní set FVE obsahuje 2x solární panel 400 Wp, střídač, a připojovací kabely. Výkon 800 Wp, rozměr jednoho panelu je 1724 x 1134 x 35 mm. Výkon střídače je 600 W. Hmotnost jednoho panelu je 21,5 kg.

Detailní informace

Servis a služby
Servis a služby
Využijte množství výhod
Využijte množství výhod
Více než 260 let v oboru
Více než 260 let v oboru
24/7 technická podpora
24/7 technická podpora
Expresní odeslání
Expresní odeslání

Detailní popis produktu

 

Malá fotovoltaická elektrárna, určená pro instalaci na balkóny a terasy rodinných, nebo bytových domů. Set FVE lze instalovat i na stěny domů, chat, garáží, nebo jiných ploch.

Součástí setu je kompletní materiál pro provoz balkonové FVE.

Obsahuje:

balkonslider

Sada neobsahuje konstrukci pro uchycení panelů. Konstrukci je možné snadno sestavit z nabízených komponentů STROXX ENERGY.

 

Odebírejte méně energie ze sítě a šetřete

Instalace je opravdu velmi snadná. K uchyceným FV panelům je připojen střídač přiloženými kabely s již připravenými koncovkami. K instalaci FVE si tak vystačíte s běžným základnám nářadím. Kabel z připojeného střídače připojte rovnou do běžné zásuvky v domácnosti. Vyrobená elektřina z balkonové FVE pak bude proudit do domácí sítě a zásobovat elektrické spotřebiče. Do instalovaného výkonu 10 kW ročně platí zjednodušené podmínky pro instalaci a provoz.

 

Smyslem instalace balkonové FVE je především snížení části spotřeby a výroba levné energie, snížení odběru ze sítě a úspora na energiích. Úspora z balkonové elektrárny o výkonu 600 W je v průměru 2500 - 5000 Kč/ rok. Výkon balkonové FVE závisí na orientaci panelů a jejich sklonu a na intenzitě slunečního svitu v místě bydliště. Ideální je umístění směrem na jih a pod úhlem okolo 35°.

 Výhody:

  • Rychlá a snadná instalace.
  • Okamžitá výroba a možnost spotřeby vlastní elektrické energie.
  • Okamžité snížení odběru z veřejné síte. Není určeno pro výrobu a dodávky elektřiny do veřejné sítě
  • Rychlá návratnost fotovoltaiky na balkon je většinou okolo 4 - 7 let v závislosti na sjednaných podmínkách s distributorem el. energie.
  • Mikrozdroj s instalovaným výkonem do 10 kW/rok

 

Pro zbránění přetoků elektrické energie do sítě, musí být zajištěna vyšší domácí spotřeba, než je maximální výkon měniče. Vlastní vyrobená elektřina z panelů balkonové FVE je spotřebována dříve, než energie odebíraná z veřejné sítě.

Pokud systém vyrobí více energie, než je aktuální spotřeba, proudí přebytky do veřejné sítě. Aby tomuto bylo zabráněno, je nutné instalovat proudové relé. Pro správnou instalaci je vhodné podmínky zprovoznění a stav elektroměru ověřit u Vašeho distributora.

Doplňkové parametry

Kategorie: Fotovoltaické systémy
Hmotnost: 20 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Nevyplňujte toto pole:
IK Avatar autora 26.9.2023 14:12
Vysvětlete k čemu je dobrá balkonová FVE bez baterie. Proč bych měl spotřebovávat el. energii doma když svítí slunce a nebýt v této době v přírodě?
Odpovědět
TL Avatar autora 26.9.2023 14:20
Dobrý den, solární systémy bez baterie jsou dnes běžnou možností, jak lze využít solární energii. U menších FVE naopak postrádají baterie smysl, protože nedokáží svým výkonem pokrýt náklady na pořízení drahé baterie. Balkonová FVE Vám může v době kdy jste venku a užíváte si sluníčka, například zásobovat elektrickou energií klimatizaci, pračku, nebo myčku nádobí. 😉 Hezký den

stroxxenergy

Společnost Meesenburg, výrobce a distributor stavebních materiálů, rozšířila svou působnost o oblast obnovitelných zdrojů elektrické energie a inovativních energetických řešení pod jménem STROXX ENERGY. STROXX ENERGY nabízí špičková řešení pro využití solární energie a tepelná čerpadla pro vytápění i ohřev vody. Hlavním cílem je pomoci svým zákazníkům snížit spotřebu energie a emise skleníkových plynů a zároveň jim v tomto procesu ušetřit peníze. Začněte s přechodem na obnovitelné zdroje energie již dnes! Díky našim rozsáhlým znalostem a zkušenostem vám můžeme pomoci přejít k udržitelnější budoucnosti.

x

Vnitřní parapety

PVC Krytky

Tyto koncovky jsou univerzální, můžete je použít jak před aplikací omítky, tak v případě hotových omítek. Jsou tvarem a principem podobné hliníkovým koncovkám před omítkou.


Venkovní parapety

PVC Krytky

Tyto koncovky jsou univerzální, můžete je použít jak před aplikací omítky, tak v případě hotových omítek. Jsou tvarem a principem podobné hliníkovým koncovkám před omítkou.

Hliníkové krytky před omítkou

Tyto koncovky zvolte v případě, že na domě omítku ještě nemáte hotovou. Omítka pak částečně koncovky přikryje, budou v ní zapuštěné. Tyto koncovky je však možné použít i v případě, že jsou omítky již hotové.

Hliníkové krytky po omítce

Tyto koncovky volte v případě, že kolem oken máte omítku již hotovou. Koncovka pak k čisté omítce přiléhá a případné nerovnosti se zatmelí. Tyto koncovky není vhodné použít, pokud nejsou omítky hotové.